02.01
2021
Vinç Kiralama

Vinç Kiralama Avantajları Nelerdir?

Profesyonel sepetli vinç kiralama birçok avantajlar sunar. Bu hizmeti evinizin konforunda online olarak da talep edebilirsiniz. Vinç kiralama hizmeti düşük fiyatlıdır. Konforlu ve son model vinçlerden günlük, saatlik veya uzun işleriniz için haftalık sürelerde faydalanabilirsiniz. Kiralık vinçlerde ödemelerinizi ise iş sonunda nakit ya da kredi kartınız üzerinden de gerçekleştirebilirsiniz. Vinç kiralama hizmetleri profesyonel firmalar tarafından %100 garanti kapsamında sunuluyor.

Dolaysıyla bu özel hizmeti yakın çevrenizdeki konut ve işletmelere de güvenle tavsiye edebilirsiniz. Vinç kiralama hizmetlerinde sorunlar yaşamanız mümkün değildir. Ancak bu hizmeti sadece kurumsal kimlikli ve deneyimli kiralık vinç firmasından almanız önemlidir. Vinç kiralama hizmetinde eğitimli, saygın kadrolar görev alır. Bu nedenle işleriniz zahmetsiz ve dakikalar içerisinde halledilir.

Vinç Kiralama Neden Önemlidir?

Çağımızın beraberinde getirdiği birçok sorunlar söz konusudur. Bu kapsamda vinçleri kiralayarak birçok önemli aktivitelerinizi yerine getirebilirsiniz. Bu iş makinesini özellikle yüksek katlardaki eylemleriniz için tercih edebilirsiniz. Kiralık vinçlerde genellikle 1 veya 2 adet profesyonel personeller aktif bir şekilde hizmet sunar. Bu nedenle sizlerin herhangi eylemde bulunmanıza gerek yoktur. Vinç kiralama hizmetleri birçok özel sektör firmaları, konutlar, askeri alanlar, kamu kurumları tarafından tercih ediliyor. Bu hizmet hızlı bir şekilde sunulduğundan firmalar da zaman kaybı yaşaması söz konusu değildir. Vinç kiralama hizmeti geniş ve güncel referanslar kapsamında uygulanıyor. Dolaysıyla bu hizmeti sunan firmalar zengin ve istikrarlı müşteri tabanına sahiptir.

Konutlarda Vinç Kullanımı

Kiralık vinçler en çok konutlarda kullanılıyor. Balkon ve teras katlarındaki çeşitli işlemlerde, inşaat halindeki konutların birçok dış cephe işlemlerinde sepetli vinçler tercih ediliyor. Vinçler maksimum yüksekliğe kadar ulaşabiliyor. Bu nedenle 5 ve 10 katlı gibi maksimum yüksekliğe sahip olan yapılarda da güvenle kullanılıyor. Bu iş makinelerinde arızalanma, teknik problemler gibi sorunlar meydana gelmez. Kusursuz işleyişi sayesinde sektörün en çok talep edilen iş makineleridir. Vinçler modern bir dizayna sahiptir.

İç Mekanda Vinç Kullanımı
İç Mekanda Vinç Kullanımı

Ergonomik yapısıyla her alanda sorunsuz bir şekilde görev yapar. Bu profesyonel iş makinesi en dar sokaklarda dahi kolayca hareket edebiliyor. Maksimum düzeyde hareket kapasitesine sahiptir. Kiralık vinçler olumsuz hava şartlarından etkilenmediği gibi yılın her mevsiminde kullanılabiliyor. Şehir içi, şehir dışı, kırsal bölgelerde pratik bir şekilde eylem gerçekleştirebiliyor. Vinçler geniş renk seçeneğine de sahiptir. Bu nedenle dilediğiniz renk tonundan da vinçleri kiralayabilirsiniz.

Hareket Yeteneklerine Göre Vinç Türleri

Birçok farklı vinç türleri söz konusudur. Hareket yeteneklerine göre sepetli vinç kiralama türleri en çok talep gören vinçlerdir. Kuleli vinçler, paletli vinçler, lastik tekerlekli vinçler, gezer köprülü vinçler, ray üzerinde hareket eden vinçler hareket yeteneklerine göre sınıflandırılan konforlu ve maksimum yüksekliğe sahip olan vinç modelleridir. Kula vinçler daha çok yapı alanlarından tercih ediliyor. Yüksekliği ortalama olarak maksimum 20 metreye kadar ulaşabiliyor. Bu özel vinçler ortalama olarak 3,5 ton ağırlığındaki yükleri kolayca kaldırabiliyor.

Özellikle büyük çaptaki işletmeler üzerinden kullanılıyor. Kuleli vinçler sabit bir hareket mekanizmasına sahiptir. Paletli vinçler özel paletli lastik tekerlek sistemine sahiptir. Bu vinçler 360 derecelik dönüş kapasitesine sahiptir. Daha çok özel araziler üzerinden talep ediliyor. Lastik tekerlekli vinçler kamyon üzerinden hizmet sunar. Gezer köprülü vinçler 1 ila 40 ton aralığında yük taşıma kapasitesine sahiptir. Ray üzerinde hareket eden vinçler özel raylı sistem üzerinden hizmet sunar.

Sepetli Vinç Kullanım Alanları Nerelerdir?

Vinç kiralama işleminde en önemli durum kiralanmış olan aracın kullanım alanları olur. Sepetli vinç kullanım alanları;

  • Yüksek alanların cam temizlik işlemlerinde,
  • Yüksek alanların tadilat işlemler sırasında,
  • Bacaların bakımında ve montaj işlemlerinde,
  • Tabelaların ve brandaların gerilmesi işlemlerinde,
  • Enerji santralleri onarım işlemlerinde,
  • Rüzgar güllerinin kanat bakım işlemlerinde,
  • Televizyon ya da sinema çekim işlemlerinde,
  • Yüksek yapısı bulunan alanlarda boyama, sıva ya da montaj gibi işlemlerin yapım işlemlerinde de tercih edilir.

Sepetli vinçlerin kullanımları her ne kadar pratik olarak görünüyor olsa da kesinlikle profesyonel bir kişi tarafından kullanılması gerekir. Sepetli vinçlerin kullanılabilmesi için kaldırma ve yükleme şeklinde iş makine kullanım operatörlük belgesinin bulunması gerekir. Operatörlük belgesi bulunmadan çalışılması durumu kesinlikle aykırı olur. Aynı zaman da cezai işlem uygulaması bulunur.

Vinç Çalışma İlkeleri Nasıl Olur?

Vincin çalışması vinç, dişli, motor ve aynı zaman da halatın da birbirine bağlantılı olarak çalışması ile elde edilmiş gücün harekete geçmesi ile sağlanır. Motorun çalıştırılmaya başlaması ile birlikte güç direk olarak dişliye geçer. Bu da güç geçişinin yardımı ile elde edilmesine yardımcı olur. Elde edilmiş olan güç ise makara siteminin de harekete geçmesine yardımcı olur.

Sonrasında ise güç halata aktarılır. Yaşanan son aşamaya gelindiği zaman ise güç halatın ucundan kancaya aktarılır. Bu sayede yükün taşınması için gerekli olan yukarı aşağı hareketin meydana gelme durumu olur. Bu sayede kanca sistemi ile imal edilmede meydana gelmiş olur. Bu durum karşısında en önemlisi kaldırılacak yük ile gücün doğru orantılı olarak motoru kullanması olur. Her vinç kendisine ait bir taşıma kapasitesi bulunur.

Bu durum da kullanım amaçlarına göre değişiklik gösteren bir durumdur. Vinç kapasitesi üstünde yükün yüklenmesi ise ciddi bir güvenlik sorununun yaşanmasına yol açar. Tüm bu durumların her biri göz önünde tutularak vinç kullanımı ile ilgili eğitim almış olan ve deneyimli olan profesyonel kişiler ile çalıştırılması gerekir. Bu sayede herhangi bir sorun yaşanma olasılığı da ortadan kalmış bir duruma gelir.

Yorumlar

Please enter your name.
Please enter your email address.
Please enter a valid email address.
Please enter comment.