06.08
2018

45 Metre Sepetli Vinç Kiralama Hizmetleri

İnşaat sektörü hızla gelişmektedir. İnşaat işlerinin yükselişte olduğu bu zamanda en çok ihtiyaç duyulan makinalardan biride vinçlerdir. Vinçler insan gücüyle taşınamayacak ya da taşıması uzun zaman alacak yükleri daha kısa sürede yüksek noktalara taşımanızı veya aynı şekilde indirmenizi sağlar. Ayrıca sepetli vinçler sayesinde insanların yüksek noktalarda güvenli bir şekilde çalışmasını sağlar. 45 metre sepetli vinç istediğiniz yükseklikte çalışma imkanını da sizlere sunmaktadır. Fakat sepetli vinç kiralama hizmetini, güvenli olmayan şirketlerden almamanızı öneririz. Sepetli vinç kiralarken dikkat edilmesi gereken noktalardan bahsetmek gerekirse;

Standartlara Dikkat Edin

45 metre sepetli vinç kiralamak istiyorsanız, vinç bakımlarının düzenli olarak yapıldığından ve yeterli şekilde güvenlikli olduğundan emin olmanız gerekir. Resmi şirketler bakımlarını düzenli bir şekilde yapar ve size en iyi kiralama hizmetini sunmaya gayret gösterir. Genelde 45 metre sepetli vinç kiralama hizmeti ile kullanılır ve 45 Metre Sepetli Vinç Fiyatları uygun olmalı, ayrıca vinç sertifikalı bir mühendis ya da firma tarafından tasarlanmalıdır, çünkü standartlar, sepetli vinçlerin, kendi ağırlığını ve maksimum hedeflenen yükün ağırlığının beş katını destekleyebilmesini gerektirir. Bu ağırlık yüklerinin her ikisi de sepetin kendisinde açıkça işaretlenmelidir.

45 Metre Sepetli Vinç Kafesi Sağlam Olmalıdır

45 metre sepetli vinç, sepetin tüm kenarını kapsayan bir koruyucu kafes ile donatılmalıdır. Personelin düşmesini önlemek ve ayrıca aletin altındaki herkesin düşmesine engel olmak için kafesin yüksekliği orta, kafes sağlam olmalıdır. Sepetin giriş kapıları sepetin içine doğru açılmalı ve kapıyı yanlışlıkla açmayacak emniyet mandallarına sahip olmalıdır. Buna ek olarak, sepetin tasarımı personel için yeterli alan sağlamalıdır.

45 metre sepetli vinç çalışma alanı
45 metre sepetli vinç çalışma alanı

Personel sepetini vince bağlayan destekler söz konusu olduğunda, sepetin yükünün vinç kolu üzerindeki orantısız gerilmeye maruz kalmayacak şekilde olması gerekir. Personel sepetini destekleyen bağlantıların yanı sıra yukarıda bahsedilen sistem sadece sepeti desteklemek için kullanılmalıdır. Tüm bağlantı mekanizmaları ve kancalar, bir kancanın kazara açılmayacağından emin olmak için kapanabilmeli ve kilitlenebilmelidir.

45 metre sepetli vinç kiralama sonrası vinç için yük kısıtlamaları söz konusu olduğunda, sepette belirtilen (işaretli) maksimum yük aşılmamalıdır. Sepeti destekleyen hatlar, istenen yükün en az beş katı kadar destekleyebilmelidir. Buna ek olarak, kullananların güvenliği için şirketler aletlerin ve eşyalarında devrilmesini önlemek için sepetin zeminine sabitlenmesini ve yayılmasını talep etmektedir. Personel sepetinde sadece görevde eğitimli personel bulunmasına izin verilmelidir.

Aktif Ve Düzgün Çalıştığından Emin Olun

45 metre sepetli vinç ve 35 metre sepetli vinç incelemek ve test etmek söz konusu olduğunda şirketler, sepetli vinç kiralama işinden önce beklenen ağırlığı kaldırabildiğinden emin olmalı test etmiş olmalıdır. Ayrıca beklenen yüksekliğe ulaşabildiğinden emin olmalıdır. Tüm güvenlik tertibatları, ayrıca sepet üzerindeki kontroller ve vinç de kontrol edilmelidir.

Buna ek olarak, bir işçi sepete girdiğinde sepet hafifçe (birkaç inç) kaldırılmalı ve gerdirme hatlarının bükülmediğinden ve herhangi bir engelden arınmış olduğundan emin olmak için, sahada çalışmadan önce kaldırılmalıdır ve değerlendirilmelidir. Vinç ile çalışanların işyerlerine katıldıklarında güvenlik yönetmelikleri hakkında çalışanların bilgilendirilmesinin / eğitilmesinin yanı sıra, çalışanların toplanmasından ve güvenlik düzenlemelerinin gözden geçirilmesinden de sorumlu olduğunu bilmelisiniz. 45 metre sepetli vinçler evden eve nakliyat işlerinde yüksek binalardan eşya taşımak için de idealdir.

Sepetli Vinç Kullanımı İçin Güvenlik İpuçları

Sepetli vinç kiralama yapıldıktan sonra çalıştırırken, en son iş güvenliği yönetmeliklerine uymak, kaliteli ekipman kullanmak ve en önemlisi de sağduyuyu kullanmak zorunludur. Şirketin ve çalışanların güvenliği ve verilen hizmetin kaliteli olması için uyulması gereken noktalara uymak hem hayat kurtarır hem de hizmet kalitesini artırır.

45 Metre Sepetli Vinç Fiyatları

Fiyatları öğrenmek için firmamızla iletişime geçebilirsiniz. 45 Metre Sepetli Vinç Fiyatları piyasa göre uygundur ve sizlere en iyi şekilde kiralama hizmeti ile sunulur.

Yorumlar

Please enter your name.
Please enter your email address.
Please enter a valid email address.
Please enter comment.