22.04
2022
Feriköy Kiralık Sepetli Vinç

Vinç Kiralama Avantajları

Vinç kiralama vinç satın almaktan, ekonomik olarak daha fayda sağlar. Vinç kiralamanın sunmuş olduğu avantajlar şu şekilde sıralanabilir:

  • Vinç kullanımı özellikle inşaat sektöründe yaygındır. İnşaat sektöründe kiralık vinç hizmeti almak yapılan işlerin çok daha kolay bitmesine yardımcı olur.
  • Vinç kullanımının yaygın olduğu alanlardan biri de ev taşımacılığı hizmeti veren nakliye sektörüdür. Taşımacılık şirketleri vinç kiralama hizmeti ile daha fazla insan gücü kullanma zahmetinden kurtuluyor hem de eşyaların taşınması sırasında zarar görme ihtimalini minimum seviyede tutuyor.
  • Vinç kiralama şirketleri Ayrıca vinç kiralamak isteyenlerin iş yoğunluğuna bağlı olarak vinç kiralama hizmeti sunmaktadır.

En Çok Tercih Edilen Vinç Türleri

Kiralanması istenen vinç bölgenin iş alanına ve gelişmişliğine göre değişkenlik gösterir. İnşaat sektörü gelişmiş bir alanda yer alıyorsa genel olarak kule tipi vinçler tercih edilir. Bununla beraber daha küçük şirketler için vinç kiralanmak isteniyorsa çok paketle yapılır.

Ağır araç kaldırma, otomobil kurtarma, yüksek katlı binaların temizlenmesi ve elektrik hatlarının döşenmesi, şantiye işleri, yük taşımacılığı gibi alanlar vinç kiralama ihtiyacının yoğun olduğu alanlardır. Kule vinç, sepetli vinç, paletli vinç türleri kullanım alanına göre en sık tercih edilen vinç modelleri arasındadır.

Mahmutbey Kiralık Manlift

Kule Vinç Kiralama

Kule vinç en çok tercih edilen vinç seçeneklerinden biridir. Kule vinç modelleri genel olarak şantiyeler inşaat ve limanlarda tercih edilir. Çok ağır yükleri taşımak için en başta sayılacak vinç modelleri arasındadır. Ayrıca kule vinç modellerinin yükselme kapasiteleri de oldukça fazladır.

Paletli Vinç Kiralama

Paletli vinç hızlı ve sürekli çalışma gerektiren sektörlerin ilk tercihleri arasındadır. Paletli vinç hareketli vinç modelleri arasında yer alır. Bu model diğer hareketli vinçlerin giremediği ya da girse de hareket edemediği yerlerde hareket edebilme imkânı sunar. Bu nedenle sepetli vinç kiralama hizmetlerinde paletli vinç en çok talep gören vinç seçenekleri arasında yer alır. Paletli vinç modellerinin bir diğer özelliği de vinç ucunda yer alan kancanın değiştirilerek paletli vincin kullanım amacının da değiştirilebilmesi özelliğidir.

Vinç Kiralama Hizmetinin Önemi

Vinç kiralama ağır işler de insan gücünün yetmediği, taşınamaz ağırlıktaki yükler ve malzemeler için oldukça kolaylık sağlar. Vinçler birçok farklı faaliyette hizmet vermek amacı ile tercih edilmektedir. Vinçler kamyon üzeri ve sahada elektrikli vinç modeli olmak üzere iki grup içinde yer alır.

Kiralanacak olan Vinci’nin öncelikle hangi iş için kullanılacağının belirlenmesi gereklidir. Bunun ile birlikte kiralama yapılacak olan bölgenin belirlenip, o bölgenin koşullarının değerlendirilmesi büyük önem taşır. Çünkü kiralanmış olan vincin faaliyet göstereceği bölgede doğru bir şekilde çalışması ve herhangi bir iş kazasına sebebiyet vermemesi gereklidir.

Neden Vinç Kiralanmalıdır?

Vinç kiralamanın birçok farklı nedeni vardır. Ancak en önemli nedenlerinden biri teknolojinin gelişmesidir. Kiralık vinç şirketleri çalışma sahalarında ki iş faaliyetlerinin daha hızlı ve fayda sağlayıcı olması için hizmet verir. Vinç kullanımının gerekli olduğu her alanda son derece avantajlı bir şekilde faaliyetler yerine getirilir. Vinç kiralama ile yapılan işler hem başarılı hem de kaliteli bir şekilde yapılmış olur.

Vinç genellikle arabaların kurtarılması, ağır araçların kaldırılması, eşya taşınma işlemleri, ağaç taşıma işlemleri, çok katlı binaların problemlerini giderme, İskele ve tünel yapımı gibi birçok alanda kullanılır. Ayrıca vinçler yüksek binaların tadilat boya badana gibi işlemlerinde de kullanılmaktadır.

Vinç Kiralama Fiyatları Nasıl Belirlenir?

Vinç kiralama işlemleri esnasında öncelikle vinç aracının kullanılacak olduğu alanın keşfi yapılır. Bu keşif işleminden sonra müşteriye bir fiyat listesi çıkartılır. Fakat belirlenen fiyat listesinde fiyatın ortaya çıkmasına yardımcı olan bazı etkenler vardır. Kiralık vinç fiyatını belirleyen ilk etken işlemin çıkartmış olduğu maliyettir.

Kiralanan vincin kaç gün hafta saat veya ay olarak kira alacağı ile ilgili bir ücret hesaplaması yapılır. Aynı zamanda da hangi vinç modelinin kiralanacak hesap işlemine dâhil edilmektedir. İhtiyaç için gerekli olan araç da fiyat hesaplama işleminin içine dâhil edildikten sonra müşteriye net bir fiyat sunulur.

Sağlıklı Bir Vinç Kiralama Nasıl Olmalı?

Vinç kiralama işlemini gerçekleştirmek için titizlik gerektiren bazı konular bulunur. Güvenli bir şekilde vinç kiralama işleminin yapılması durumunda müşteri memnuniyetinde bir artış olur. Kiralama işlemin de herhangi bir sorun yaşamamak için dikkat edilmesi gereken bazı noktalar vardır.

Vinç kiralama firmasına başvuruda bulunarak kiralama işlemi yapılacak olan iş ile ilgili firmaya ayrıntılı bilgi verilmesi gereklidir. İşlemin gerçekleştirilecek olduğu alana firmanın uzman ekibi keşif yapmak için gider. Analiz yapıldıktan sonra o bölgede çalışmanın güvenli olup olmayacağı hakkında bilgi verilir. İş sağlığı ve güvenliği açısından bu keşif önem taşır.

Yorumlar

Please enter your name.
Please enter your email address.
Please enter a valid email address.
Please enter comment.