05.05
2018
Kiralık Hiyap Vinç

Kiralık Hiyap Vinç

Hiyap Vinç Nedir?

Hiyap vinç, kamyon üzerinde bulunan hidrolik vinçtir. Hiyap vinç dünyaca ünlü bir İsveç markası olan Hiab vinçten türemiş, ve zamanla hiyap vinç olarak bir marka şeklini almıştır. Aslında kamyon üstü vinç olan hiyap, satılık vinçler arasında en çok tercih edilendir. Fakat son zamanlarda yoğun bir şekilde yükselen inşaat sektöründeki artış ve bu artışa oranla birçok hizmetlerin arayışını da beraberinde getirmiştir.

Özellikle yüksek katlı binaların, inşaat, tadilat, bakım ve onarım işleri için fonksiyonlu vinç hizmetlerine ihtiyaç duyulur. Satın almayı düşünmeyenler için hiyap vinç kiralama alanında da kolaylıklar sağlanmaktadır. Maliyetlerin oldukça yüksek olduğu inşaat sektöründe, bir bakıma maliyetleri düşürmek adına, daha az personel ve daha kaliteli hizmet anlayışıyla kiralık hiyap vinç daha avantajlı olmaktadır.

Vinç Kiralama Hizmetleri

Hiyap vinç kiralama hizmetlerinin faaliyetleri, maliyetlerin yüksek olması nedeni ile uygun fiyatlar ile her türlü sepetli, kiralık hiyap vinç, mobil vinç gibi ihtiyaca göre hizmet vermektedir. Hiyap Vinç kamyonlarının kaldırma kapasiteleri 6,5 ton ile 85 ton arasındayken, mobil vinçler 40 tondan 330 tona kadar ağırlık taşıyarak kaldırmaktadır. Sepetli vinçler ise 21,5 metre ile 52 metre arasındaki yüksekliklere ulaşabilme kapasitesine sahipken, mobil vinçler 57 ile 119 metre arasındaki uzaklıklara ulaşabilmektedir.

Bu nedenle özellikle cephesi camdan oluşan büyük plazmaların temizliği kolaylıkla yapılabilmektedir. Ayrıca son yıllarda zorunlu olan bina mantolamalarında da kiralık hiyap vinç tercih edilmektedir. Birçok alana hizmet eden kiralık hiyap vinç en çok inşaatlarda, fabrikalarda, reklamcılık sektöründe, limanlarda, oto kurtarma gibi çeşitli alanlarda faaliyet göstermektedir.

Hiyap Vinçlerin Özellikleri Nelerdir?

Kiralık Hiyap Vinç yani kamyon üstü vinç hizmetlerinin amacı daha çok insan gücü ile taşınması zor ve tehlikeli olan eşya, malzeme, kırılacak yük gibi şeylerin, hiyap vinç ile kolaylıkla taşınabilmesidir. Hiyap vinç kiralama hizmetleri veren şirketlerden en çok talep edilen şey, eşyalarının zarar görmeden yerine ulaşmasıdır. Kiralık hiyap vinç istendiğinde, vinci kullanan operatör bulunduğu alanda vincin kontrollerini yaptıktan sonra, vincin ayak bağlantılarını kaldırarak yükü tutar. Daha sonra yükün bırakılacak olan yönünü belirleyerek vincin yönünü ayarlayarak yükü gideceği yere güvenle bırakır.

Kiralık hiyap vinç kullanan operatörler, işini düzgün yapan tecrübeli personellerden seçilmektedir. Hiyap vincin yük taşıma işlemi bittiğinde, operatörün görevi vinci park durumuna getirerek, yürüyüş aksanlarını, elektrik sistemlerini, dönüş ve şaryo sistemlerini kontrol etmektir. Gerekli kontroller yapıldıktan sonra gerekli bakımlarını yaparak, bakıma ait kayıt tutar. Kiralık hiyap vinç, diğer vinçlere göre daha pratik olduğundan firmalara tarafından en çok tercih edilen vinç sistemleridir.

Hiyap vinç kiralama ile 3 tondan 150 tona kadar ağırlıkta olan yüklerinizi taşıtmanız mümkündür. Ayrıca hiyap vinçler, tek kırmalı ve çift kırmalı vinç olarak iki çeşitte olmaktadır. İnşaatlarda en çok tercih edilen çift kırmalı vinçler, 25 ton ve üzeri yüklerde kullanılan hiyap vinç kiralama özelliğine sahiptir. Hiyap vinçler bazen tır dorsesine, traktörlerde dahi görülebilir. Hatta küçük gemi ya da teknelerde de kullanılabilir.

Hiyap Vinç Kullanırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Hiyap vinçler kullanım şekillerine göre, yükü kaldırma, bindirme esasına dayalı olduğu için profesyonel kullanıcılar tarafından kullanılması gerekmektedir. hiyap vinç kiralama ile yapılacak iş öncesinde, güvenlik bakımından bir ön inceleme yapılmalı, Kaldırılacak yükün tonaj ağırlığının kiralanan hiyap vinç kapasitesine uygun olup olmadığına mutlaka dikkat edilmelidir. Sadece kısa mesafeye uygun olarak dizayn edilmiş olan hiyap vinçler, yükün taşınması sırasında tehlikeli olabilmektedir.

Kiralık Hiyap Vinç Hizmetlerinden Nasıl Yararlanılır?

Her türlü kullanım alanına hitap ederek, vinç hizmetleri veren sepetlivinckirala.com sitesinden kolaylıkla vinç hizmetleri hakkında bilgi alabilirsiniz. İstanbul’da kiralık hiyap vinç ve diğer vinç çeşitleri ile kaliteli ve güvenilir hizmet veren Canbey forklift ve vinç kiralama uygun fiyat seçenekleri ile işlerinizi daha kolay ve kısa sürede yapılmasına olanak sağlıyor. Bu nedene İstanbul’da vinç kiralama hizmeti denilince, Canbey vinç akla gelmektedir.

Profesyonel operatörleri ile güvenle vinç hizmetlerinden faydalanabilirsiniz. Hiyap vinç kiralama dışında, sepetli vinç, mobil vinç, kule vinç ve kurtarıcı vinçler gibi vinç hizmetleri de vermektedir. Canbey vinç kiralama hizmetlerinden yararlanmak için ilk önce kiralanacak vincin kapasitesi ve saat ücretleri hakkında bilgi alabilir, taşınacak olan yükünüzün ağırlığına uygun vinç hizmetlerinden yararlanabilirsiniz.

28.02
2018
Vinç Firmaları

Vinç Firmaları

Taşımacılığın teknolojik yardımcı unsurları olarak kullanılan vinçler, farklı amaçlar için farklı fonksiyonlara sahip türleriyle kiralanmakta ve böylelikle anında teknik destek sağlanmış olmaktadır. Genellikle vinç firmaları tarafından kiralanan vinçlerin sağlamış oldukları teknik destekleri şu şekilde alt alta sıralamak mümkün olacaktır:

  • Yüksek katlar yönelik taşıma ve indirme işlemleri
  • Elektrik hatlarına yönelik işlemler
  • Araç kurtarma ve nakliyat işlemleri
  • Ev ve ofis eşyası taşıma işlemleri
  • Araç üstü vinç taşıma işlemleri

Daha birçok noktada vinç kiralama firmaları olarak profesyonelce yılların getirdiği tecrübeyle anında teknik destek sunularak kesintisiz hizmetler ortaya konulmaktadır. Böylece her anlamda tamamen başarılı ve tamamen üst düzey nitelikler taşıyan en teknik vinç firmaları anında uygulanmaktadır.

Sabit Vinç Grupları

Kiralama işleminde vinç firmaları tarafından yapılan çalışmalar vinçler bakımından çeşitli kategorilere ayrılmaktadır. Bunun ilk kategorisi olarak sabit olarak bilinen vinç gruplarıdır. Genellikle bir yerden bir yere dikey veya yatay yönlü lojistik operasyonların yürütülmesi işlemlerinde kullanılan bu vinç sistemleri sağlamaya devam ettikleri teknik özellikler bakımından son derece fonksiyonel unsurları ortaya koyan vinç sistemleridir. Böyle olmaları dolayısıyla da son derece üst düzey nitelik barındıran bir yaklaşımla hizmet verilmektedir.

Mobil Vinç Grupları

Mobil vinçler vinç firmaları açısından değerlendirildiği zaman son derece önemli bir özellik olarak karşımıza çıkar. Çünkü mobil vinçlerin genel anlamda yerine getirdikleri hizmetler hareketli olduklarından olayı her alanda sıklıkla tercih edilmeleri ve rahatlıkla kullanılmalarıdır. Fuar ve stand çalışmaları, sahne tasarımları ve gezici mobil etkinlik ve ürün tanıtımlarında yaygın olarak kullanılabilmektedirler. Bu da vinç firmaları adına öne çıkan fonksiyonların oluşturması bakımından son derece önemli bir alanı oluşturur.

Sepetli Vinç Grupları

Sepetli vinç sistemleri de günümüzde yaygın olarak tercih edilen örnekler arasında gelmektedir. Bu anlamda düşünülecek olunursa sepetli vinç grupları fonksiyonel anlamda oldukça ağır dozajlı yüklerin indirilip bindirilmesi, araç üstü kullanılabilmesi gibi farklı vinç firmaları tarafından yürütülen çalışmalara yönelik olarak hizmet sunması bakımından dikkat çeken birçok noktaları vardır. Bütünüyle yer alan bu farklı noktalara dayanarak sepetli vinç kiralama sistemlerinin çok yüksek yapılara ulaşmada da sıklıkla kullanıldıklarını belirtmek son derece önemlidir.

Hiyap Vinç Grupları

Vinç sistemleri arasında 21. yüzyıl lojistik çözümleri arasında gelen vinç firmaları tarafından son zamanlarda tercih edilen araç üstü vinçler olarak bilinmektedir. Hızlı ve çok ağır dozajlı yüklerin her anlamda hiçbir şekilde can ve mal güvenliği sorunlarına yol açmadan yüklenmesi, boşaltılması işlemleri için kullanılması bakımından değerlendirildiği zaman son derece kaliteli bir yaklaşım olarak yer aldığını rahatlıkla söylemek mümkün olacaktır. Bütün bu alanlara yönelik olması nedeniyle de vinç firmaları tarafından yürütülen tüm etkin çalışmalar vinç firmalarının ortada duran teknik özelliklerini oluşturmaya devam etmekte ve profesyonel çözümleri ivedilikle meydana getirmektedir.

02.02
2018
Vinç Çeşitleri

Vinç Çeşitleri

Yükleme, taşıma, nakliyat kısacası lojistik operasyonlarda yaygın olarak kullanılan teknolojiye mobil vinç teknolojisi adı verilmektedir. Vinçlerin yaygın anlamda kullanıldıkları alanlar başta inşaat alanları ardından reklamcılık, tabela montajı, filmcilik, endüstri projeleri gibi alanlar olarak karşımızda durur. Sepetli vinç teknolojisi genellikle çok yüksek katlı mekanlarda kullanılmak üzere tasarlanmışlardır. Gökdelenler, yüksekliği 35 metre ve üzerindeki tüm binalar genellikle sepetli vinçlerin tam da kullanım alanlarını oluşturmaktadır.

Sepetli vinç sistemleri yaygın olarak 35 metre sepetli vinç olanlarıyla kullanılmakta ve bunu 40, 50, 75 metrelik olanları takip etmektedir. Bu anlamda oldukça yüksek, devasa yapılarda yaygın olarak kullanılmaları bunların temel anlamdaki en büyük niteliklerini ortaya koymaktadır.

Kamyon Üstü Mobil Vinç

Elbette her bir vinç çeşidinin kendine has çalışma alanı bulunmaktadır. Mobil vinç olarak adlandırılan hiyap vinçler kamyon üstü vinç olarak en sıklıkla kiralamada kullanılan vinçler arasında gelmektedir. Bu bakımdan da ortaya çok kolay ve çok yaygın bir taşımacılık hizmetinin çıkarılması yaklaşımları nedeniyle bu vinç sistemlerinin de sıkça kullanıldıklarını hemen belirtmek gerekiyor. Tümüyle ortada duran bu etkin çalışmalar mobil vinç sistemlerinin de alanını her açıdan artırmaya yeter.

Kancalı ve Makaslı Vinçler

Kancalı vinçler, inşaat alanlarında yaygın olarak kullanılsalar da kancalı vinç olarak diğer alanlarda da tercih edildikleri ve bu nedenle de sıklıkla kiralama işlemleri ile karşılaştıkları görülmektedir. Özellikle kancalı vinç sistemleri tabela montaj işlemlerinde de en emniyetli taşıma ve yükleme operasyonlarının teknik elemanı olarak yaygın şekilde kullanılmaktadırlar.

Süreklilik halindeki bu kiralama işlemlerine son zamanlarda makaslı platform sistemleri de eklenerek böylelikle her anlamda lojistik ve nakliyat anlamında en etkin çözümlerin meydana getirilmesi mümkün hale getirilmiştir. Bunlar arasında gelmesi açısından makaslı platform özellikli sistemlerin sağlamaya devam ettikleri en temel unsurlar baz alınarak elektrik-elektronik alanında, endüstriyel projelerde sıklıkla kullanıldıklarını söylemek son derece mümkün olan özellikler olarak karşımıza çıkar. Tümüyle bu özelliklerini de ele alacak olursak böylelikle tamamen profesyonel yaklaşımlar çerçevesinde vinç sistemlerine yönelik taşımacılık hizmetlerinin verildiği söylenebilir.

Kule Vinçler

Kiralamada yaygın olarak kule vinç sistemlerinin kiralanmasına da devam edilmektedir. Özellikle vinç operatörlerinin görüş alanlarının daraldığı yerlerde teknik görüntüleme sistemleriyle desteklenen bu kule vinçler inşaat alanının vazgeçilmezleri arasında yine ilk sıralarda gelmektedir. Tüm bu yönleri de onun kule vinç sistemleri bakımından düşünülerek değerlendirildiğinde son derece farklı farklı yönleriyle kiralamada sıklıkla kullanım alanlarını artırdığını göz önünde tutmaktadır. Bu göz önünde tutulan unsurlarıyla kule vinç sistemleri yüksek görüntü açısında yükleme, indirme ve bindirme işlemlerinin herhangi bir şekilde can ve mal kaybına yaşanmadan gerçekleştirilmesini sağlamaktadır.

İsveç Teknolojisi Hiyap Vinç

İsveç vinç teknolojisine dayanan hiyap vinç sistemlerinde kiralama işlemlerinde en sıklıkla yürütülen lojistik kiralamalar arasında bulunmaktadır. Adını İsveç markasından alan bu güçlü kiralama hizmeti son zamanların en sık kullanılan teknolojik yeni vinç sistemi olması ve kiralama bedelinin son derece cazip olması yönüyle sıklıkla tercih edilmektedir. Bu tercih edilmesi de onun daima her açıdan taşımacılık ve yükleme hizmetlerinin tamamen zamandan ve mekandan tasarruf edilerek, insan yüküne olan emeği azaltarak gerçekleştirilmesini sağlayan kamyon üstü mobil vinç teknolojileri arasına koymaktadır.

Hiyap vinç bu teknolojik özellikleriyle günümüzün yaygın olarak kullanılageldiği teknik lojistik eleman olarak kullanılmaktadır. Ayrıca hızlı olması, teknolojinin geliştirdiği en vasıflı lojistik sistemlerden birisine sahip olması ve özellikle dünya markası olmasıyla geçmişten günümüze kadar uzanan en özel sistemler arasında bulunmaktadır. Bu yönleriyle de alanının öne çıkan vinç sistemini meydana getirmektedir.