05.05
2018
Kiralık Hiyap Vinç

Kiralık Hiyap Vinç

Hiyap Vinç Nedir?

Hiyap vinç, kamyon üzerinde bulunan hidrolik vinçtir. Hiyap vinç dünyaca ünlü bir İsveç markası olan Hiab vinçten türemiş, ve zamanla hiyap vinç olarak bir marka şeklini almıştır. Aslında kamyon üstü vinç olan hiyap, satılık vinçler arasında en çok tercih edilendir. Fakat son zamanlarda yoğun bir şekilde yükselen inşaat sektöründeki artış ve bu artışa oranla birçok hizmetlerin arayışını da beraberinde getirmiştir.

Özellikle yüksek katlı binaların, inşaat, tadilat, bakım ve onarım işleri için fonksiyonlu vinç hizmetlerine ihtiyaç duyulur. Satın almayı düşünmeyenler için hiyap vinç kiralama alanında da kolaylıklar sağlanmaktadır. Maliyetlerin oldukça yüksek olduğu inşaat sektöründe, bir bakıma maliyetleri düşürmek adına, daha az personel ve daha kaliteli hizmet anlayışıyla kiralık hiyap vinç daha avantajlı olmaktadır.

Vinç Kiralama Hizmetleri

Hiyap vinç kiralama hizmetlerinin faaliyetleri, maliyetlerin yüksek olması nedeni ile uygun fiyatlar ile her türlü sepetli, kiralık hiyap vinç, mobil vinç gibi ihtiyaca göre hizmet vermektedir. Hiyap Vinç kamyonlarının kaldırma kapasiteleri 6,5 ton ile 85 ton arasındayken, mobil vinçler 40 tondan 330 tona kadar ağırlık taşıyarak kaldırmaktadır. Sepetli vinçler ise 21,5 metre ile 52 metre arasındaki yüksekliklere ulaşabilme kapasitesine sahipken, mobil vinçler 57 ile 119 metre arasındaki uzaklıklara ulaşabilmektedir.

Bu nedenle özellikle cephesi camdan oluşan büyük plazmaların temizliği kolaylıkla yapılabilmektedir. Ayrıca son yıllarda zorunlu olan bina mantolamalarında da kiralık hiyap vinç tercih edilmektedir. Birçok alana hizmet eden kiralık hiyap vinç en çok inşaatlarda, fabrikalarda, reklamcılık sektöründe, limanlarda, oto kurtarma gibi çeşitli alanlarda faaliyet göstermektedir.

Hiyap Vinçlerin Özellikleri Nelerdir?

Kiralık Hiyap Vinç yani kamyon üstü vinç hizmetlerinin amacı daha çok insan gücü ile taşınması zor ve tehlikeli olan eşya, malzeme, kırılacak yük gibi şeylerin, hiyap vinç ile kolaylıkla taşınabilmesidir. Hiyap vinç kiralama hizmetleri veren şirketlerden en çok talep edilen şey, eşyalarının zarar görmeden yerine ulaşmasıdır. Kiralık hiyap vinç istendiğinde, vinci kullanan operatör bulunduğu alanda vincin kontrollerini yaptıktan sonra, vincin ayak bağlantılarını kaldırarak yükü tutar. Daha sonra yükün bırakılacak olan yönünü belirleyerek vincin yönünü ayarlayarak yükü gideceği yere güvenle bırakır.

Kiralık hiyap vinç kullanan operatörler, işini düzgün yapan tecrübeli personellerden seçilmektedir. Hiyap vincin yük taşıma işlemi bittiğinde, operatörün görevi vinci park durumuna getirerek, yürüyüş aksanlarını, elektrik sistemlerini, dönüş ve şaryo sistemlerini kontrol etmektir. Gerekli kontroller yapıldıktan sonra gerekli bakımlarını yaparak, bakıma ait kayıt tutar. Kiralık hiyap vinç, diğer vinçlere göre daha pratik olduğundan firmalara tarafından en çok tercih edilen vinç sistemleridir.

Hiyap vinç kiralama ile 3 tondan 150 tona kadar ağırlıkta olan yüklerinizi taşıtmanız mümkündür. Ayrıca hiyap vinçler, tek kırmalı ve çift kırmalı vinç olarak iki çeşitte olmaktadır. İnşaatlarda en çok tercih edilen çift kırmalı vinçler, 25 ton ve üzeri yüklerde kullanılan hiyap vinç kiralama özelliğine sahiptir. Hiyap vinçler bazen tır dorsesine, traktörlerde dahi görülebilir. Hatta küçük gemi ya da teknelerde de kullanılabilir.

Hiyap Vinç Kullanırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Hiyap vinçler kullanım şekillerine göre, yükü kaldırma, bindirme esasına dayalı olduğu için profesyonel kullanıcılar tarafından kullanılması gerekmektedir. hiyap vinç kiralama ile yapılacak iş öncesinde, güvenlik bakımından bir ön inceleme yapılmalı, Kaldırılacak yükün tonaj ağırlığının kiralanan hiyap vinç kapasitesine uygun olup olmadığına mutlaka dikkat edilmelidir. Sadece kısa mesafeye uygun olarak dizayn edilmiş olan hiyap vinçler, yükün taşınması sırasında tehlikeli olabilmektedir.

Kiralık Hiyap Vinç Hizmetlerinden Nasıl Yararlanılır?

Her türlü kullanım alanına hitap ederek, vinç hizmetleri veren sepetlivinckirala.com sitesinden kolaylıkla vinç hizmetleri hakkında bilgi alabilirsiniz. İstanbul’da kiralık hiyap vinç ve diğer vinç çeşitleri ile kaliteli ve güvenilir hizmet veren Canbey forklift ve vinç kiralama uygun fiyat seçenekleri ile işlerinizi daha kolay ve kısa sürede yapılmasına olanak sağlıyor. Bu nedene İstanbul’da vinç kiralama hizmeti denilince, Canbey vinç akla gelmektedir.

Profesyonel operatörleri ile güvenle vinç hizmetlerinden faydalanabilirsiniz. Hiyap vinç kiralama dışında, sepetli vinç, mobil vinç, kule vinç ve kurtarıcı vinçler gibi vinç hizmetleri de vermektedir. Canbey vinç kiralama hizmetlerinden yararlanmak için ilk önce kiralanacak vincin kapasitesi ve saat ücretleri hakkında bilgi alabilir, taşınacak olan yükünüzün ağırlığına uygun vinç hizmetlerinden yararlanabilirsiniz.