24.01
2020
Kiralık Platform

Kiralık Platform

Hayatın her alanında birçok iş vardır. Bazı işler farklı işçilik isterken bazı işler ise güç istemektedir. İnsan gücü çoğu işte yoğun olarak kullanılmaktadır. İnsan gücünün bazı durumlarda yetmediği olmuştur. Bu tarz durumlarda yani insanüstü işlerde vinç gibi makinelerin kullanımına başvurulmaktadır. Vinçler insan gücünün yapamayacağı işlerde kullanılan büyük makinelerdir. Farklı tarzda birçok vinç bulunmaktadır. Vinçler genel olarak satın alınmak yerine kiralanarak kullanılan iş makineleridir. Vinçlerin kiralanması için pek çok farklı firma bulunmaktadır. Bu firmaları tercih ederken bazı özellikleri göz önünde bulundurmak gereklidir.

Vinç Çeşitleri Hakkında Merak Edilenler

Vinçler kullanım alanlarına göre ve işlevlerine göre farklı özelliklere sahiptir. Vinç çeşitlerini genel bir başlık altında toplayacak olursak şöyle sıralayabiliriz. Bunlar, sabit vinç, mobil vinç, sepetli vinç ve de teleskopik vinçtir. Sabit vinç genel olarak yatay veya dikey olarak taşıma işlemlerinde kullanılmaktadır. Adından da anlaşılacağı üzere sabit vinç bir yere sabitlenerek taşıma işlemi yapan vinçlerdir. Mobil vinçlerin lastikli, sepetli olan çeşitleri vardır. Mobil vinçler daha çok hareketli olarak kullanılan vinçlerdir. Sahada veya başka yerlerde hareketli bir şekilse kullanılan vinçlere verilen genel isim mobil vinçtir. Ayrıca teleskopik vinç zemine batmış makinelerin çıkarılmasında gibi ilerde kullanılmaktadır. Sepetli vinçler yüksek yerlere taşıma yapma, yüksek yerlerde iş yapma gibi birçok alanda kullanılmaktadır. Ayrıca bu vinçler farklı ek aparatlar ile dönüştürülerek daha kullanışlı hale getirilebilir. Sepetli vinçler evden eve nakliyat firmalarının taşıma işlerinde de sıkça kullanılmaktadır.

Vinç Kiralarken Nelere Dikkat Edilmeli

Vinç ile yapılan işler genel olarak insanüstü işlerdir. İşlerin insanüstü olması ve ağır işler olması veya yüksek yerde olması gibi durumlar sebebiyle vinç tercihinde en önemli nokta güvenliktir. Vinç kiralayacağınız firmanın güvenliği de tecrübesi de bu noktada önemlidir. Vinçlerin kiralanmadan önce güvenlik kontrollerinin yapılıp yapılmadığını takip etmek gerekiyor. Ayrıca vinçlerin aparat gibi ek eşyaların da montaja dikkat edilmesi gerekli. Yüksek alanlarda kullanılan sepetli vinçlerde ise işçi güvenliğine dikkat edilmesi gereklidir. Vinç kiralanırken işlevine göre kiralamak önemli unsurlardan biri. Ayrıca vinçler kiralanırken işin süresi hakkında bilgi sahibi olmak da önemli bir unsurdur. Vinç kiralama konusunda pek çok firma ihtiyaçlara cevap niteliğinde kalite konusunda gelişim göstermiştir. Durumun böyle olması vinç kiralama talebinde ciddi bir rekabet olmasına neden olmuştur. Bu rekabet vinç ihtiyacı olanlar için artı bir durumdur.

Firma Çalışma Prensibi

Vinç kiralama firmaları gelişim bakımından oldukça fazla gelişim göstermiştir. Firmanın kiralama vinç kiralama işlemin yanında kiralık platform işlemi de vardır. Sepetli vinçlerde ihtiyaç duyulan platform kısmı da farklı işlevlere göre kullanılmaktadır. Firmamız da bu konuda her geçen gün kendini geliştiren bir hizmet vermektedir. Firmamız müşteri ihtiyacı doğrultusunda yapılan görüşmelere göre belirlenen vinç veya kiralık platform kiralanmaktadır. Firmamız tüm iş yerlerine, oto sahiplerine, büyük binaların işlemlerini yapanlara, inşaat sektörüne, yol yapım çalışmalarını yürüten şirketleri, ve daha birçok alana vinç kiralama işlemi yapmaktadır. Firmamız vinç ve kiralık platformlarda tüm güvenlik kontrollerini yaptırmaya Öncelikle önem vermektedir. Herhangi bir iş kazasında güvenlik eksikliğinden dolayı sebebiyet vermemek için firmamız çalışanları bu konuda oldukça hassastır. Ayrıca sizlere verilen vinç sistemlerinin ek aparatlarının bakım ve montaj işlemleri konusunda da firmamız oldukça hassas ve titiz bir çalışma yürütmektedir. Firma çalışanlarımız sizlerin belirtmiş olduğu ihtiyaca göre belirlenmiş olan tüm sistemlerin sizlere en uygun fiyata kiralama konusunda garanti vermektedir. Firmamızın çalışma sistemi sizle müşteri memnuniyet odaklıdır.

Vinç Kiralama İşlemi Nasıl Yapılır

Vinç kiralama konusunda izlenen adımlar şöyle sıralayabiliriz. Öncelikli olan firmamıza ihtiyaç olan işlemi anlatmak önemlidir. Kaç adet vinç gerekli olduğu konusunda da firma ile yapılan görüşmeler oldukça önemlidir. İhtiyaca göre karar verildikten sonra kaç gün veya ay kullanılacağına karar verildikten sonra bir fiyat teklifi verilmektedir. Bu fiyat teklifi değerlendirilerek kiralık platform işlemi sonlandırılır. Kiralama işlemi sırasında vinç, platform veya başka herhangi bir makine de sorgulanması gereken en önemli nokta güvenlik noktasıdır. Makinelerin güvenlik kontrolü gibi işlemlerinin yapılmış olduğuna ve tüm bakımlarının tam olduğuna dair belgelerin görülmesi oldukça önemlidir. Kiralık platform ihtiyacınızda firmamızla geçeceğiniz iletişime en hızlı dönüşü sağlayacağımızdan emin olabilirsiniz.

Canbey Vinç Kiralama İstanbul