12.10
2018
40 Metre Sepetli Vinç Kiralama

40 Metre Sepetli Vinç Kiralama Hizmetimiz

Kiralama işlemleri uygun fiyat kapsamında gerçekleştirilebilir. İhtiyaç duyulan ölçü 40 metre yükseklik kabiliyetine sahip bir vinç olduğu için bu kapsamda fiyat/performans analizleri yapıp bu vinç temin edilebilir. Temin işlerinde firma yetkilileri bu konuda gereken desteği zaten vereceklerdir. 40 metre sepetli vinç kiralama yapılırken, firma desteği, vinç kalitesi, vinç kapasitesi, vinç gücü gibi hususlar dikkate alınmalıdır. Bu durumların sonucunda 40 metre sepetli vinç kiralama işlemi yapılabilir. Ayrıca 40 metre sepetli vinç kiralama işlemi yapılırken (şayet çevrenizde bir vinç firması var ise) firma bayilikleri tarafından da destek alınabilir. Ve bu bilgiler ışığında işlem gerçekleştirebilirsiniz.

40 Metre Sepetli Vinç Tercih Etme Nedenleri Nelerdir?

40 metre sepetli vinç, 40 metre yüksekliğe kadar uzanabilen, ihtiyaç duyulan ölçüme uygun vinçlerdir. Bu vincin 40 metre yüksekliği sayesinde birtakım özel sektör işleri kiralama yöntemi ile halledilmektedir. Birtakım teknik özelliklere sahip bu vinç erişim kolaylığı sağlaması sebebi ile tercih edilen sepetli vinç çeşididir. İhtiyaç için 40 metre sepetli vinç kiralama ile temin edilebilir. 40 metre sepetli vinç kiralama işlemi ise oldukça basit olup kiralama firmaları bu yönde bir takım fırsatlar sunabilmektedir. Bu fırsatlar indirim, ücretsiz mesai, vs. Ayrıca 40 metre sepetli vinç kiralama ise İnternet üzerinden kolaylık sağlanabilmektedir. Bu sayede vincin hem özelliklerini hem de firmanın yetkinliğini test edebilme fırsatı bulmuş olursunuz. 40 metre sepetli vinç kiralama işlemi yapıldığında ise firma yetkili biriyle beraber size teminini sağlar. 40 metre sepetli vinç tercih etme nedeni ise aşağıda maddeler halinde yer almaktadır.

 • İnşaatta beton dökümü için,
 • Yüksekliği 40 metreyi bulan bina/yapılar üzerinde işlemler yapabilmek için,
 • Yüksekliği 40 metreyi bulan bina/yapılarda temizlik işlemi gerçekleştirebilmek için ve
 • İtfaiyecilerin standart ölçüsüne uygun maksimum yüksekliğe sahip olduğundan işleri ile birtakım gereksinimlerde kullanabilmek için 40 metre sepetli vinçlere ihtiyaç duyulmaktadır.

Bu sebeple tercih edilirler.

Vinç Çeşitleri Nelerdir?

Vinç nedir? Vinç çeşitleri ihtiyaç türlerine göre üretilmiş olup pazarda neredeyse tüm sektörlere hizmeti sunulan bir yük taşıma aracıdır. Bu yük taşıma aracının tercih sebepleri doğrultusunda üretilmesi, talep olan çeşide yönelik üretim çoğunluğuna dayalıdır. Fabrikada üretilip ilgili veya anlaşmalı firmalar tarafından pazarda sektörlere hem satışı yapılır hem de kiralama işlemleri yapılır. Bu kapsamda üretilen bu yük taşıtlarının da birçok çeşidi bulunmaktadır. Bir çeşitler talep sırasına göre geçmemektedir. Rastgele sıra halinde çeşitleri aşağıda maddeler halinde belirtilmiştir.

 • Hareket Kabiliyetine Göre Vinç Çeşitleri
 • Kaldırma Kabiliyetine Göre Vinç Çeşitleri

Bu vinç çeşitleri de kendi sınıfına göre kategorilere ayrılmaktadır. Bunlar;

HAREKET KABİLİYETİNE GÖRE VİNÇ ÇEŞİTLERİ

Sabit vinçler, Paletli vinçler, Lastik tekerlekli vinçler, Köprülü vinçler ve Kule vinçlerdir.

 • Sabit Vinçler: Belirli bir yere sabitlenmiş vinçlerdir. Fabrika gibi yerlerde kullanılır.
 • Paletli Vinçler: Palet üzerinde hareket eder ve taş ocağı gibi ağır işlerde kullanılır.
 • Lastik tekerlekli vinçler: Genellikle bir aracın üzerine monte işlemi ile kullanılırlar. Aracın erişim sağlayabileceği her alanda kullanılırlar.
 • Köprülü Vinçler: Açık alandaki üretim işlerinde, liman veya maden ocakları gibi ağır işlerde kullanılır.
 • Kule vinçler: Yüksek uzunluklarda ki yapılara dik olarak kullanılırlar.

KALDIRMA KABİLİYETİNE GÖRE VİNÇ ÇEŞİTLERİ

Hidrolik – halatlı vinçler: Bu vinç çeşitleri de teleskopik bomlu vinç ve kurtarıcılar olarak ikiye ayrılır. 150 tona kadar kaldırma kuvvetine sahiptirler.

Halatlı vinçler: Özellikle köprü inşaatı ve baraj gibi işlerde kullanılır. Özel yapım makinelerdir.

40 Metre Sepetli Vincin Hizmet Ettiği Alanlar Nelerdir?

Sepetli vinçler genellik çok ağır işlerde çalışmamakla birlikte bu yönde talep de olmamaktadır. Sepetli vinçlerin bir takım yüksek mesafeli bölgelere erişim sağlamak ve bir takım işlemler yapmak için kullanıldığı bilinmektedir. 40 metre sepetli vinçler ise genellikle 40 metreyi aşmayan yüksekliğe sahip bina/yapılar üzerinde kullanılmakta olup aynı şekilde erişim kolaylığı sağlamak adına kullanılmaktadır. Bu vincin kullanımına ihtiyaç duyanlar ise 40 metre sepetli vinç kiralama ile işlerini yürütebilirler. Hizmet ettiği alanlar çoğunlukla kapsamında kısıtlı olmakla beraber her sektörde kullanılabilir. Çoğunlukla hizmet ettiği alanlar ise Kamu Kurumu: İtfaiye, Özel sektörde ise inşaat sektörü ve benzeri yüksek uzunluktaki alanlarda iş yapan sektörler gibi.